HABER DETAYI

21 Ekim 2016 12:00

KKTC Kalkınma Bankası’nda değişim süreci

KKTC Kalkınma Bankası’nda değişim süreci

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde ilk transfer belge alma özelliğini taşıyan KKTC Kalkınma Bankası, ISO 9001:2008 Kalite Yönetim ve ISO:10002 Vatandaş Memnuniyeti Yönetim Sistemleri hakkında akredite edilmesi münasebetiyle, bugün gerçekleştirilen törenle Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından belgelendirildi.
Törende konuşan Kalkınma Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Uzun, bankanın içinde bulunduğu değişime dikkat çekerek, günümüzde kamuda, izlenebilir ve hesap verebilir bir yönetim anlayışının giderek ağırlık kazanmakta ve yaygınlaşmakta olduğunu belirterek bu değişimin içerisinde Kalkınma Bankasının öncü rol oynamasının son derece gurur verici olduğunu ifade etti.

Uzun, ülkemizde proje bankacılığı konusunda tek uzman finans kuruluşu olan Kalkınma Bankası’nın hizmetlerini uluslararası kalite yönetim sistemi standartları çerçevesinde verdiğini vurguladı. Kalite yönetim sistemi uygulamalarının süreçlerin yönetilmesi anlamına da geldiğne dikkat çeken Uzun, toplam kalite yönetimi anlayışının odağında hizmet alan vatandaş memnuniyeti ve hizmet sunan çalışan mutluluğu olduğuna dikkat çekti. Bu bağlamda, Kalkınma Bankası’nın gerek kalkınma bankacılığı faaliyetlerinde, gerekse organizasyonel anlamda önemli bir değişim sürecinden geçtiğinin altını çizdi.

Kalkınma Bankası Genel Müdürü Ercan İbrahimoğlu törende yaptığı konuşmada, kalite yönetimi çalışmaları yanında Türkiye Kalkınma Bankası ile birlikte gerçekleştirilen stratejik plan raporunun önemine dikkat çekti. İbrahimoğlu, bu rapordaki gerekli tüm düzenlemelerin en kısa sürede uygulamaya konulacağını ifade etti. Bu kapsamda çalışan personelin memnuniyetini ve bilgi düzeyini artırmayı, bankanın kredi süreçlerinin iyileştirilmesi amacı ile ilgili Yasa, Tüzük ve Yönetim Kurulu kararlarının değiştirileceğini, çalışanlar ile ilgili Banka Teşkilat Yasası, Tüzük ve Yönetmeliklerin günün koşullarına ve ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde tadil edileceğini vurguladı.

Türk Standartları Enstitüsü K.K.T.C Müdürü Ahmet Kemal Kızıltan ise törende yaptığı konuşmada, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde ilk transfer belge alma özelliğini taşıyan Kalkınma Bankası yönetici ve çalışanlarını kutladığını ifade etti.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.